Pomáhají nám probiotika v posilovně?

Trávicí systém je také znám jako „druhý nervový systém“ v lidském těle. Je zřejmé, že má obrovský vliv na celkový mechanismus těla. Pokud jde o vývoj svalů, byli bychom překvapeni po zjištění, jak velký vliv má mikroflóra ve střevech. Z tohoto důvodu je důležité optimalizovat naši mikroflóru ve střevech, chceme-li si vybudovat svalovou hmotu. Mikroflóra v žaludku hraje klíčovou roli. Vliv stresu a zvýšený příjem potravin mohou způsobit dysbalanci mikroflóry ve střevech. Pro podporu mikroflóry jsou zapotřebí probiotika.

Zde je 5 důvodů, proč jsou probiotika potřebná při fyzické námaze: 

Zrychlené vstřebávání živin

Trpíme-li nedostatkem dobré střevní mikroflóry, může se stát že se většina přijatých výživných látek nevstřebá. Probiotika pomáhají rozpoznávat a vstřebávat živiny ve střevě. Při dlouhodobém užívání se tyto živiny přeměňují na energii, která je pro sportovce velmi prospěšná. Stručně řečeno – probiotika mají potenciál zvýšit metabolismus živin jejich přeměnou na bílkoviny, které pomáhají budovat svalovou hmotu.

Zvýšená imunita

Nachlazení je jednou z největších překážek pro aktivní sportovce, protože nemohou dodržovat svůj tréninkový režim. Kromě toho se veškerá energie spotřebuje k boji proti virům. Probiotika posilují imunitu a chrání organismus před viry z nachlazení a chřipky. Posilují imunitu žaludku a snižují počet patogenů, které se dostávají do těla. Příznivá a vyvážená střevní mikroflóra také znamená, že pro patogeny není místo.

Silná kondiční motivace

Přibližně 90 % serotoninu v lidském těle, hormonu známého také jako „hormon štěstí“, se produkuje v žaludku. To znamená, že špatná mikroflóra střev může být příčinou nízké hladiny serotoninu v těle. Studie ukazují, že dobré zdraví střev přímo souvisí s vysokou hladinou serotoninu, a tedy s naší dobrou náladou. To vede k touze po sportu.

Rychlý metabolismus

Dobrá mikroflóra znamená, že střeva budou pracovat na plné obrátky. Díky tomu se zvyšuje metabolismus. To, že probiotika stimulují střevní flóru, vede také ke zrychlení metabolismu více energie vynaložené na asimilaci živin v kombinaci s lepší absorpcí základních mikroživin. Dobrý metabolismus znamená trávit více energie, což zase pomáhá hubnout a budovat svaly v posilovně.

Uzdravuje časté stížnosti sportovců

Sportovci často trpí plyny, nafouknutým žaludkem, průjmy, bolestmi a dýchacími problémy, které jsou obvykle důsledkem ztráty rovnováhy ve střevech. Hlavním důvodem je nevyvážená střevní flóra. Dobrá střevní mikroflóra zajišťuje, že tělo je schopno zvládnout tyto problémy a minimalizovat negativní účinky na fyzický stav člověka.