Bulharská společnost vytvořila první veganské probiotikum na světe, které ničí patogenní bakterie léčené pouze silnými antibiotiky. 

To píšou nejprestižnější americké noviny „Wall Street Journal“, které publikovaly exkluzivní článek o „ProVioticu“ vytvořeným bulharskou společností. 

Probiotikum nazval „stávkující“ harvardský profesor mikrobiologie Andrew Onderdonk pro jejich schopnost ničit bakterie způsobující onemocnění, jako jsou E. coli, Helicobacter pylori a Listeria. Jedná se o patogenní bakterie, které se obyčejně léčí pouze silnými antibiotiky. 

Článek představuje bulharský produkt, který si podmanil Manhattan, jako veganské probiotikum ve formě kapslí a tablet a jako bio aditivum k čerstvým džusům. 

Inovativní probiotikum – nejnovější kmen Lactobacillus bulgaricus GLB44 byl vytvořen týmem bulharských specialistů a patentovaný na americkém trhu. Je jedinečný v tom, že se jedná o probiotikum extrahované z bulharské sněženky a pěstované v mrkvové bio šťávě. 

ProViotic neobsahuje alergeny, konzervační látky ani GMO. 

Probiotikum je příkladem toho, jak se bulharský poklad – jogurtová bakterie, může změnit na globálně úspěšný produkt, pokud spolu bulharští vědci a bulharské společnosti spolupracují.